HTML

Az Öreg Izomagár sportélete

12 éves korom óta mindig is sportoltam, és már eddig is voltak jó páran, akik a példámat követve szintén sportolni kezdtek. Nem vagyok profi, sosem voltam semmilyen csapat vagy egyesület tagja; a sport, pontosabban a SPORTOLÁS iránti lelkesedésem azonban van olyan, mint a profiké.

Kerékpár

Az Öreg Izomagár 2012-es részletes edzésnaplója - 78. - időfutamverseny-táv (18.6km) ellenőrző felmérése - (39 km / 1:12)

2012.06.11. 09:14 Brain Storming

2012.06.09.2. / 78. alkalom: ellenőrző versenytáv-felmérés (18.6 km), 47-es, (+Bodzási)

18.6 km / 29:37.23

Ez alapján kevesebb, mint 5 másodpercet veszettem a fordítóval.

***

A 06.09.-es verseny jó alkalom volt arra, hogy a lehető legpontosabban összehasonlítsam a délkörüli és a délutáni formámat – ezért ellenőrzésképpen letekertem és felmértem a ruzsai versenytávot a 47-esen. A különbségek persze óriásiak voltak: nyílegyenes és tökéletesen ismert pálya, gyakorlatilag nulla szél. Az eredmény „elszomorítóan” jó: kb. és minimum másfél perccel jobb időt mentem, mint a versenyen. Ezzel nemcsak hogy egy helyet ugorhattam volna feljebb a dobogón, hanem a kategória-győzelem is enyém lehetett volna. „Sírni csak a győztesnek szabad!” – mint ahogy Székely Éva is mondta. Aki lemarad a győzelemről, az a saját hülyesége miatt sírhat – ami szintén „papírforma”, mivel legalaposabban pofonokból tanul az ember. A tanulság: a versenyekre legalább akkora alapossággal kell közvetlenül felkészülni, mint az edzésfelmérésekre.